Máte otázky?

Kristína Vám poradí

210 012 501
(Po - Pá: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:30)

Broušení nožů a nástroje na broušení nožů

Popis kategorie

K péči o nože patří i jejich pravidelné broušení a ostření. 

Rozdíl mezi broušením a ostřením je následující: Broušení udržuje vybroušené ostří a zarovnává mikroskopické zoubky a trhlinky v čepeli, no neodstraňuje ocel. Můžete ho provádět často, i po každém použití. Ostření je komplexnější, odebírá ocel a vytváří nový okraj, proto je vhodné provádět ho jen jednou, maximálně dvakrát za rok. Pokud budete nože udržovat v dobrém stavu a pravidelně je brousit, předejdete nutnosti častěji jejich ostřit. 

Existuje několik způsobů jak udržovat nože ostré. Nejjednodušší je pořídit si ruční nebo elektrickou brusku. Brusky mají přednastavené úhly broušení, a proto stačí, když nůž několikrát přetáhnete přes zářez směrem k sobě. 

Jinou, trošku složitější možností, je ocílka. Při ostření držíte nůž tak, aby s ocílkou svíral úhel 20 stupňů a procházíte nožem po ocilku z obou stran. 

A nakonec pro zkušenější "brusiče" jsou tu brusné kameny. Před použitím ponoříte brusný kámen do vody a následně procházíte čepelí nože plynulým pohybem po kameni z obou stran.

Seřadit:
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Nejnovější
Zobrazených 1-17 z celkově 79 záznamů.

Další vybavení, které by ti nemělo chybět

Jestli patříš mezi ty, kteří chtějí svým jídlem nadchnout celý svět a chystáš se pokořit všechny kulinářské mety, které ti život v kuchyni připraví, pak se ti budou hodit další pomůcky.

  • Tím nejdůležitějším kuchařským vybavením jsou bezpochyby kuchyňské nože, které ti umožní krájet s opravdovou vášní. Základem je univerzální kuchyňský nůž, kterým jednoduše nakrájíš ovoce i zeleninu, ale hodit se ti budou i specializované nože na zeleninu nebo řeznické nože.
  • Pokud se počítáš mezi kuchařské nomády, kteří rádi putují kulinářskou džunglí, tvoje nože budou v bezpečí díky mapám a taškám, které poskytnou ostří dokonalou ochranu.

Pro stylové kuchaře nabízíme také různé druhy kuchařského oblečení – od praktických zástěr, po pohodlné kalhoty, rondony nebo košile. Díky kvalitnímu materiálu a pohodlnému střihu se můžeš cítit v kuchyni opravdu volný a připravovat jídla, která nadchnou celý svět.

Lety prověření výrobci a dodavatelé

Zobrazit všechny výrobce
 
Hodnocení obchodu
Hodnocení obchodu
Jak jsou s námi zákazníci spokojeni?
4,7 427 hodnocení