Máte otázky?

Tímea Vám poradí

210 012 501
(Po - Pá: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:30)

Sady nožů na zeleninu

Popis kategorie

Zelenina patří mezi nejčastější suroviny, které v kuchyni používáme. Proto se vyplatí investovat do speciálních sady nožů na krájení zeleniny, na její loupání nebo zdobení. Tyto šikovné pomocníky na přípravu zeleniny jsou také častou součástí kvalitních sad kuchařských nožů.

Seřadit:
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Nejnovější
Zobrazených 1-3 z celkově 3 záznamů.

Proč si pořídit nůž na zeleninu

Jestli se v kuchyni už nějakou chvíli pohybujete, tak jistě víte, že nelze používat pouze jeden nůž na všechno. Existují sady univerzálních nožů i sady nožů pro řezníky, které se hodí pro různé účely. Jedinou výjimkou jsou japonské nože santoku, které kuchaři rádi používají na krájení ryb, tenkých plátků masa i zeleniny.

Nože na krájení zeleniny mají většinou čepel dlouhou mezi 6 a 12 cm, což je velmi vhodné na loupání zeleniny i na její rozkrájení na drobnější kousky. Můžeme je také použít např. při zpracování mořských plodů.

Sady kuchyňských nožů jsou skvělí pomocníci

Sady nožů na zeleninu většinou obsahují několik kusů nožů různých velikostí. Některé z nich se hodí na loupání a čištění zeleniny, jiné jsou vhodnější na krájení. Existují dokonce speciální nože na dekorování ovoce a zeleniny pro přípravu ovocných a zeleninových mís.

Nože na krájení zeleniny najdeme u většiny renomovaných značek, které se výrobou nožů zabývají. Speciální sady nožů na zeleninu má Wüsthof, Victorinox i další. Aspoň jeden nůž určený na zeleninu najdeme i v sadách univerzálních nožů, které mohou být užitečným pomocníkem pro začátečníky.

Lety prověření výrobci a dodavatelé

Zobrazit všechny výrobce
 
Hodnocení obchodu
Hodnocení obchodu
Jak jsou s námi zákazníci spokojeni?
4,6 385 hodnocení