Máte otázky?

Tímea Vám poradí

210 012 501
(Po - Pá: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:30)

Dekorační nože

Popis kategorie

Pokud často a rádi připravujete studené obložené mísy, pak se vám bude hodit kvalitní dekorační nůž. S jeho pomocí nakrájíte zvlněné plátky sýru, másla nebo vařené i syrové zeleniny a snadno jím vyrobíte také domácí hranolky. Ať už tedy chcete ohromit přátele, rodinu nebo hosty na svém večírku, kuchyňské dekorační nože určitě najdou své uplatnění.

Dokonale ostré, celokované, 

profi kuchyňské nože

Seřadit:
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Nejnovější
Zobrazených 1-2 z celkově 2 záznamů.

Typy kuchyňských nožů

V každé kuchyni by se měl nacházet univerzální kuchařský nůž, kterým pohodlně nakrájíte maso i větší kusy ovoce a zeleniny nebo nasekáte bylinky. Kromě něj se vám bude hodit také malý loupací nůž na zpracování menších surovin a vroubkovaný nůž na pečivo. Mezi méně známé kuchyňské nože patří nářezové nože, cukrářské nože a nože k dekorování. Nerezové dekorační nože se perfektně hodí pro dekorativní krájení syrové i vařené zeleniny a brambor či porcování másla.

Jak se starat o kuchyňské nože

Každý profesionální kuchař ví, že kvalitní kuchyňské nože mu při správné péči vydrží celý život. A jak se tedy starat o nože na vaření? Předně byste je po každém použití měli umýt pod tekoucí vodou a vzápětí důkladně osušit. Důležitý je také způsob skladování nožů. V žádném případě byste je neměli nechávat volně v šuplíku s ostatním kuchyňským náčiním. Nože patří do speciálních bloků nebo na magnetickou lištu. V neposlední řadě nezapomínejte na pravidelné broušení nožů – jedině tak zůstanou ostré a bude se vám s nimi dobře pracovat.

Lety prověření výrobci a dodavatelé

Zobrazit všechny výrobce