DOPRAVA ZDARMA PRO OBJEDNÁVKY NAD 2000 Kč
Moderní kolekce příborů Sambonet je inspirována jemnými tvary a symetrií vodních kapek. Příbory jsou vyrobeny z nerezové oceli 18/10 zdobené technikou PVD do jemného uhlovo-černého odstínu, který jim dodává netradiční a extrémně chic vzhled a zvláštní šmrnc.
Sada moderního střihu, vhodná pro každodenní i sváteční používání, příbory lze mýt v myčce nádobí. Rukojeť samotných příborů je příjemná při úchopu a její konec se tvarem podobá právě vodní kapce. Nadšení, z příjemného designu potěší při každodenním používání i při slavnostních událostech. Díky elegantnímu balení můžete sadu příborů věnovat i jako dárek například pro novomanžele
Jídelní sada příborů obsahuje:
Potěšení ze stolování:
Exkluzivní kolekce příborů puristického designu pro moderní stolování. Příbory jsou vyrobeny z nerezové oceli 18/10, dozdobeny technikou PVD odstínem uhlově černé barvy. Příbory lze mýt v myčce. Štíhlá rukojeť samotných příborů je příjemná do ruky, příbory působí lehkým subtilním dojmem a budou ozdobou každého stolu. Potěší při každodenním používání stejně jako při slavnostních událostech. Uhlově černá barva, tak netradiční pro příbor, umožňuje popustit vaší fantazii a prostírat v nevšedním, naprosto osobitém stylu. Díky elegantnímu balení je sada příborů vhodná jako dárek například pro novomanžele.
Několik rad k údržbě
Přestože je příbory možné mýt v myčce nádobí, vyvarujte se syntetických detergentů, obsahujících chlór nebo silné alkalické čističe. Po vyjmutí z myčky se přesvědčte, že nejsou příbory vlhké a nezůstaly na nich zbytky potravin. Pokud by náhodou zůstaly, zbytky odstraňte a příbory vytřete do sucha a také skladujte na suchém místě. Čepele nožů jsou vyrobeny z martenzitické nerezové oceli (řada AISI 400) jsou velmi pevné a vydrží tak dlouho ostré, ale nejsou tolik odolné vůči korozi, proto jim věnujte zvýšenou pozornost.
Technika PVD nebo zúročené století zkušeností obsažených v DNA společnosti Sambonet
Zkratka PVD pochází z angličtiny, je zkratkou pro Physical Vapor Deposition (fyzikální parní depozice) a jedná se o speciální proces zdobení ušlechtilé oceli, díky kterému lze dosáhnout výjimečných barev a jemných odstínů, pohybujících se v nuancích od barvy šampaňského, přes zlato a dřevěného uhlí. Jedná se o vysoce ekologickou techniku potahování kovovým povlakem, kdy se na nerezové příbory nanáší vrstvička kovu o tloušťce 0,2 až 0,5 mikronů, a to odpařováním částic ve vakuové komoře. Protože k povlaku nerezových příborů dochází na úrovni atomů, vyznačují se takto upravené příbory nejen zajímavými odstíny, ale také větší tvrdostí a odolností proti oděru a korozi. Různé odstíny jsou výsledkem různých množství použitého karbonitridu zirkonia.
Sambonet = dokonalý italský design se šlechtickými kořeny
V roce 1856 Giuseppe Sambonet, absolvent výtvarného umění a syn šlechtice z Vercelli, složil mistrovskou zkoušku cechu zlatnického, uložil v turínské mincovně svou pečeť, nesoucí iniciály GS a založil společnost nesoucí jeho jméno. Na začátku 20. století již byla jeho společnost Giuseppe Sambonet oficiálním dodavatelem pro mnoho vznešených rodin. V roce 1932 se stala první italskou společností, schopnou vyrábět jak ryzí mincovní stříbro, tak postříbřené příbory. V roce 1938 započala s inovativním procesem výroby nerezových příborů a zdokonalila techniku postříbrování oceli. Po 2. sv. válce, v roce 1947 započala s výrobou nerezových nožů a čepelí s použitím své vlastní technologie.
Rok 1956 byl pro firmu Sambonet skutečně výzanamným mezníkem, vybral si ji jako svého dodavatele káhirský hotel Hilton… V obrovské konkurenci porazila 53 dalších účastníků a dobyla tak svojí kolekcí nádobí Holloware exkluzivní trh světových hotelů a restaurací. Vyhlášená kolekce je v nabídce firmy dodnes. Firma je dodavatelem předních hotelových řetězců jako je Hilton, Crowe Plaza, Hyatt, Four Seasons, Mövempick atp.
Od 60. let minulého století začala firma spolupracovat s předními světovými designéry, kteří vytvořili originální kolekci a dovedli společnost Sambonet na špičku v designu stolního a kuchyňského nádobí. Příkladem jsou například stále obdivované kolekce od Robeta Samboneta, vystavené v Muzeu moderního umění (MoMA) v New Yorku.
Firma Sambonet vstoupila v roce 1997 do skupiny Paderno, čímž vznikla nová společnost Sambonet Paderno Indusrie S.p.A. Když tato nová firma v roce 2009 získala prestižní značku německého porcelánu Rosenthal, byl to jen začátek její nové cesty. Následovala akvizice bavorského Arzbergu v roce 2013 a v roce 2015 tak francouzské ikony elegance Ercuis & Raynaud. Bez nadsázky lze konstatovat, že společnost Sambonet Paderno Industrie S.p.A., se sídlem v italském městečku Orfengo, ležícím mezi Novarou a Vercelli, je skutečnou velmocí zejména ve světě špičkového stolního a kuchyňského nádobí.